„Łączy nas… innowacyjny biznes”
Inwebit Sp. z o.o.
Projekt: „Smart security platform – system podnoszący bezpieczeństwo przestrzeni publicznej”.
Nominacja za innowacyjną działalność w zakresie bezpieczeństwa przestrzeni publicznej.
Poznańska firma Inwebit Sp. z o.o., specjalizująca się w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych, stworzyła przy unijnym wsparciu nowatorską technologię pozwalającą na automatyczne, szybkie wykrywanie niebezpiecznych zdarzeń w mieście. Jak zaznacza Mariusz Paszkiewicz, Prezes z firmy Inwebit Sp. z o.o., innowacyjność przedsięwzięcia polega na połączeniu systemu zarządzania oświetleniem miejskim z zaawansowanymi rozwiązaniami automatycznej detekcji (wykrywania sygnałów) niebezpiecznych zdarzeń na bazie analizy obrazu, dźwięku oraz odczytów z czujników, z wykorzystaniem sieci neuronowych.
Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, system może wykryć np. nocne zgromadzenie osób w obszarze, w którym często mają miejsce akty wandalizmu lub przemocy, a także bójki czy obecność osoby poszukiwanej.
Rozwiązanie Smart Security Platform przyczyniło się do uzyskania przez firmę lauru Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 oraz reprezentowało Wielkopolskę w ramach międzynarodowego konkursu RegioStars Awards. Teraz ma szansę na kolejny sukces!
Zagłosuj na projekt, który poprawia bezpieczeństwo przestrzeni publicznej wokół nas.
Więcej o nominowanym projekcie przeczytasz w naszym artykule „Innowacyjność, stan umysłu”.
O funduszach przy kawie
18 lat obecności Polski w Unii Europejskiej i nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE”, to doskonała okazja, aby przybliżyć efekty wdrażania unijnych projektów, w nieco mniej oficjalnej formie. Do rozmowy, nieco mniej oficjalnej, zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich nominowanych projektów. Na nasze pytania odpowiedział Mariusz Paszkiewicz, prezes zarządu firmy Inwebit Sp. z o.o.
Nasz projekt jest wyjątkowy bo…
opracowana w nim technologia pozwala na automatyczne, szybkie wykrywanie niebezpiecznych zdarzeń (jak np. bójka, upadek z powodu omdlenia czy wybuch) i jeszcze szybsze podejmowanie działań, w tym również wykorzystanie sterowania oświetleniem miejskim.
Największym wyzwaniem przy realizacji projektu było…
sprawienie, aby lampa miejska identyfikowała zdarzenia tak jak to widzi człowiek i co więcej, aby się z tym zdarzeniem dzieliła z innymi lampami.
Radością przy realizacji projektu było to…
obserwowanie, jak projekt przechodzi z fazy niemowlęcej w produkt zapewniający bezpieczeństwo i wspomagający pracę służb porządkowych.
Największą zmianą w życiu naszego zespołu była…
ulepszenie bezpieczeństwa publicznego poprzez stworzenie Inteligentnej lampy. Dzięki kamerom i czujnikom dźwięku oraz gazu system jest w stanie wykrywać bójki, omdlenia, wybuchy i wystrzały, a także wszystkie gazy. Rozbudowany system rozpoznawania twarzy oraz możliwość komunikowania się lamp między sobą sprawia, że system ma nieocenione możliwości w ściganiu choćby terroryzmu, czy odnajdywaniu osób poszukiwanych.
Nasze kolejne przedsięwzięcia to…
„Pełny pionowo zintegrowany łańcuch technologiczny dla pionowej elektroniki GaN-on-GaN: od podłoża GaN do Inteligentnego Banku Energii” realizowany w ramach Strategicznego Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych „Nowoczesne technologie materiałowe” –TECHMATSTRATEG. Drugim projektem, nad którym pracujemy jest „Robotyzacja procesu zwiększania jakości materiału siewnego konopi włóknistej” w ramach Poddziałania 1.1.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.
Unia Europejska to dla nas…
niezbędny element gospodarki i społeczeństwa. Dzięki jej wsparciu możemy zrealizować badania, których skala przekracza bieżące możliwości inwestycyjne przedsiębiorstwa.
Bycie Europejczykiem oznacza…
wspieranie pokoju, dobrobytu i wartości europejskich na całym kontynencie.
Ulubione unijne słowa to…
przynależność, tożsamość.
Nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE” to…
ogromne wyróżnienie, które stanowi bardzo ważne ogniwo dla rozwoju naszej firmy, dlatego cieszymy się, że to co robimy jest zauważane.