O plebiscycie

20 projektów na 20 lat Polski w UE. Specjalna edycja plebiscytu czytelników e-magazynu „Nasz Region” – „Łączy nas WIELkopolskiE” jest okazją do zaprezentowania różnorodnych wielkopolskich inicjatyw zrealizowanych w ciągu minionych dwóch dekad. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, przygotowaliśmy cztery kategorie: Łączą nas …badania i rozwój, Łączy nas …społeczna misja, Łączy nas…dobry klimat oraz Łączy nas… architektura i kultura. O tym, który projekt zdobędzie laur najlepszego zdecydujecie Wy – Drodzy Czytelnicy w głosowaniu internetowym.

 

– Tegoroczne wydarzenie ma szczególny charakter. Łączy się z jubileuszem dwudziestolecia obecności Polski w strukturach Unii Europejskiej – mówi Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego. – Tym razem wyróżniamy nie tylko projekt realizowane w ostatniej perspektywie, ale również te prowadzone na samym początku okresu programowania. Dwadzieścia lat Polski w UE to czas zmian, dynamicznego rozwoju, wzrostu gospodarczego i jakości życia. Projekty unijne przyczyniły się do tego sukcesu. Zachęcam do głosowania, bo w ten sposób możemy docenić ludzi, którzy tak wiele wnoszą do naszej wspólnoty – podkreśla.

 

Dzięki możliwościom korzystania ze środków europejskich, już od dwóch dekad konsekwentnie inwestujemy w rozwiązania, które poprawiają jakość naszego życia. Wystarczy rozejrzeć się w swojej okolicy, by zobaczyć efekty unijnych przedsięwzięć. Spośród tysięcy zrealizowanych projektów Kapitału Plebiscytu wybrała 20, z grona których to wybierzecie najlepsze w czterech kategoriach. Każdego dnia możecie oddać jeden głos w każdej z czterech kategorii. Wybór zależy od Waszych osobistych doświadczeń, preferencji i wartości.

 

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas specjalnego eventu „Jak wiele nas łączy” transmitowanego online.

 

Organizatorem plebiscytu jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu we współpracy z redakcją e-magazynu „Nasz Region”. Nadzór nad obsługą Plebiscytu pełni Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień!