„Łączą nas… badania i rozwój”
Collegium da Vinci
projekt: „Rozwój potencjału Collegium Da Vinci do świadczenia specjalistycznych usług skierowanych do przedsiębiorstw poprzez utworzenie infrastruktury w obszarze technologii kreacyjnych” (WRPO 2014-2020). Nominacja za stworzenie innowacyjnej infrastruktury i nowatorskie rozwiązania dla przedsiębiorstw działających w ramach technologii kreacyjnych.
Głosowanie została zakończone.
Serdecznie dziękujemy za oddane głosy.
Wyniki plebiscytu w kategorii – Łączą nas… badania i rozwój 2024
- Collegium da Vinci
- Port Lotniczy Poznań-Ławica
- Powiat wrzesiński
- Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technologii Drewna
- Wielkopolskie Centrum Onkologii
Dzięki innowacjom możemy stawiać czoła wyzwaniom współczesności i poprawiać jakość naszego życia. W gronie topowych innowatorów Wielkopolski ważne miejsce zajmuje jedna z najstarszych w regionie niepublicznych uczelni – Collegium Da Vinci. Placówka znana jest z realizacji odważnych i wizjonerskich projektów.
Wśród imponujących osiągnięć Collegium Da Vinci wymienić należy stworzenie eNStudios – prawdziwego raju dla przedstawicieli branży kreatywnej. Do tego hubu produkcyjnego przyciągają m.in. uważnie zaprojektowane i wyposażone przestrzenie studyjne.
W studio motion capture, dzięki specjalnym kamerom pozwalającym śledzić ruch, można nagrywać animacje, projekty do świata gier czy filmować produkcje wirtualne. Studio foto pozwala uwolnić wyobraźnię, a imponujące studio dźwiękowe wspiera cały proces tworzenia.
eNStudios oferuje nie tylko zaawansowaną infrastrukturę i sprzęt, ale także specjalistyczne wsparcie. Przestrzenie biurowe zajęły firmy z branży gamingowej, technologii kreacyjnych i interaktywnych. Początkujący adepci odnajdują tutaj także staże kompetencyjne.
Jeśli jesteś ciekawa/wy świata i pasjonują Cię nowoczesne technologie, głosuj na projekt Collegium Da Vinci.
Więcej na temat nominowanego projektu przeczytasz w naszym artykule: https://wrpo.wielkopolskie.pl/e-biuletyn/2022/7/wirtualny-swiat-rzeczywisty-zysk.html
O funduszach przy kawie
Nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE”, to doskonała okazja, aby przybliżyć efekty wdrażania unijnych projektów, w nieco mniej oficjalnej formie. Do rozmowy zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich nominowanych projektów. Na nasze pytania odpowiada dr inż. Robert J. Tomczak, Dyrektor Centrum Innowacji i Wdrożeń CDV, Dyrektor Techniczny eNStudios w Collegium da Vinci.
Nasz projekt jest wyjątkowy, bo…
od podstaw zakładał kompleksowość podejścia do branż kreatywnych. Objął koncepcyjnie nie tylko infrastrukturę, ale też zapewnił możliwość kooperacji zróżnicowanych profilowo i strukturalnie działalności sektorowych.
Największym wyzwaniem przy realizacji projektu było…
zrealizowanie na czas i z wymaganą jakością wszystkich założeń i celów w sytuacji dużych perturbacji rynkowych, w szczególności koordynacji importu specjalistycznego sprzętu i jego uruchomienia z zagranicznymi specjalistami.
Radością przy realizacji projektu było…
prowadzenie rozmów i snucie planów z przyszłymi beneficjentami projektu. Stały one u podstaw założeń strukturalnych i organizacyjnych tej unikalnej regionalnie koncepcji branżowego hubu kreacyjnego, dostarczającego infrastruktury i technologii dla łączenia branż i ludzi.
Nasz największy unijny sukces to…
skorzystanie z dobrodziejstw otwartego rynku, pozwalającego sięgać po zagraniczne zamówienia na realizacje interesujących produkcji kreacyjnych.
Wejście Polski do Unii Europejskiej było dla nas…
szansą na rozwój, przez zmniejszenie barier prawnych i otwarcie dostępu do wielu rynków, w tym bardzo istotnego dla nas sektora edukacji na poziomie akademickim.
Unia Europejska to dla nas…
szansa na nowych klientów i rozwój.
Po unijne środki warto sięgać…
ponieważ pozwalają wspierać lokalne pomysły, specjalistów i rynek w działaniu i rozwoju.
Ulubione unijne słowa to…
spójność i konkurencyjność.
Nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE”…
ciekawe wyróżnienie za ciężką pracę.