„Łączy nas… dobry klimat”

Gmina Trzcianka

Projekt: Budowa drogi dla rowerów ze Smolarni do Trzcianki. Nominacja za stworzenie sieci ścieżek rowerowych i propagowanie jazdy na rowerze nie tylko rekreacyjnie.

Na miano gminy przyjaznej rowerzystom z pewnością zasługuje Trzcianka. Amatorzy dwóch kółek mogą już jeździć po ponad 15 km ścieżek. Mieszkańcy korzystają z nich głównie w celach rekreacyjnych. Ale nie tylko. Wiosną i latem rower to także alternatywa dla samochodu przy dojazdach do pracy. Inwestując w kolejne trasy, władze, zachęcają mieszkańców do mądrych i zdrowych wyborów. W ten sposób, wspólnymi siłami, udaje się w Trzciance i okolicy ograniczyć ruch samochodowy i propagować ekologiczny tryb życia.

 

Unijne wsparcie umożliwiło między innymi zbudowanie trasy rowerowej do małej, acz urokliwej Smolarni. Mieszkańcy korzystają z niej bardzo chętnie – wybierając się na wycieczkę do tutejszych lasów bądź nad jezioro. Gmina nie zaprzestaje inwestycji w rozbudowę infrastruktury rowerowej. Dzięki temu, jest nie tylko bardziej „eko”, ale także bardziej „fit”.

 

Lubisz aktywnie spędzać czas? Jesteś amatorem jazdy na rowerze? Zagłosuj na projekt gminy Trzcianka w naszym plebiscycie.

 

Więcej o nominowanym projekcie przeczytasz w naszym artykule „Wsiadaj na rower. Wiedzą o tym w Trzciance, Kościanie i Kórniku!”.

 

trzcianka.pl

O funduszach przy kawie

18 lat obecności Polski w Unii Europejskiej i nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopol-skiE”, to doskonała okazja, aby przybliżyć efekty wdrażania unijnych projektów, w nieco mniej oficjalnej formie. Do rozmowy, zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich nominowanych projektów. Na nasze pytania odpowiedział Krzysztof W. Jaworowski, burmistrz Trzcianki.
Nasz projekt jest wyjątkowy bo…

dzięki niemu mieszkańcy gminy Trzcianka uzyskali szerszy dostęp do licznych obszarów naturalnych. Droga rowerowa z Trzcianki do Smolarni jest łącznikiem pomiędzy miastem, a pobliskimi wsiami. Daje możliwość szybszej komunikacji transportem rowerowym poza drogami publicznymi.

Największym wyzwaniem przy realizacji projektu było…

proces przygotowywania dokumentacji, spełnienie odpowiednich procedur oraz zachowanie wyznaczonego terminu.

Radością przy realizacji projektu było to…

podejmowanie wspólnych działań i wysiłków w celu osiągnięcia wyznaczonego celu. Głównym zamiarem było sprawienie, że nowa infrastruktura przyniesie wiele korzyści naszym mieszkańcom oraz zwiększy atrakcyjność turystyczną naszego regionu.

Największą zmianą w życiu naszego zespołu była…

było zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów, którzy będą mogli bezpiecznie korzystać z alternatywnych środków transportu. Odcinek ten umożliwia również rozwijanie pasji związanych z jazdą rowerem.

Nasze kolejne przedsięwzięcia to…

budowa drogi rowerowej do Sarcza. Budowa ścieżki ma na celu promocję zdrowego i aktywnego trybu życia, jak również ograniczenie niskiej emisji i zanieczyszczeń powietrza.

Unia Europejska to dla nas…

wspólnota, dom, wsparcie oraz rozwój.

Bycie Europejczykiem oznacza…

możliwość swobodnego przemieszczania się po krajach Unii Europejskiej. Unia pozwala poznawać różnorodne kultury, religie, miejsca oraz daje nam nowe możliwości na wielu różnych polach.

Ulubione unijne słowa to…

wspólnota, zjednoczenie, wsparcie.

Nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE” to…

to szczególne wyróżnienie dla wszystkich członków projektu, którzy przyczynili się do powstania drogi rowerowej z Trzcianki do Smolarni.