„Łączy nas… społeczna misja”
Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu
projekt: „Wielkopolska Onkologia Dziecięca – Wielkopolski Program Profilaktyczny w zakresie onkologii dziecięcej” (WRPO 2014-2020). Nominacja za kompleksową pomoc dla dzieci i młodzieży z rozpoznaną chorobą nowotworową.
Głosowanie została zakończone.
Serdecznie dziękujemy za oddane głosy.
Wyniki plebiscytu w kategorii – Łączą nas… społeczna misja 2024
- Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu
- Gmina Zakrzewo
- Powiat Poznański
- Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej
- Związek Harcerstwa Polskiego – Chorągiew Wielkopolska
Co roku w Polsce diagnozuje się ponad 1,1 tys. nowych nowotworów u dzieci i młodzieży. W walkę o zdrowie najmłodszych od lat angażuje się poznańska Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi, która prowadzi szeroko zakrojone działania profilaktyczne i edukacyjne.
W codziennej pracy fundację wspierają Fundusze Europejskie. W ramach programu profilaktycznego z zakresu onkologii dziecięcej mali pacjenci oraz ich najbliżsi mogli skorzystać z pomocy zespołu specjalistów, m.in. psychologów, terapeutów integracji sensorycznej, rehabilitantów, neurologopedy i dietetyka. Zorganizowano też konferencje regionalne, których tematem była profilaktyka i wczesne wykrywanie chorób nowotworowych u dzieci i młodzieży. Pracownicy fundacji prowadzili szkolenia dla lekarzy, pielęgniarek, pracowników POZ, a także nauczycieli i pracowników pomocy społecznej, by z wiedzą na temat chorób onkologicznych dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.
Oddając głos na Fundację, docenisz ludzi, którzy włączają się w działania na rzecz zdrowia i dobrej jakości życia dzieci z chorobami nowotworowymi.
Więcej o nominowanym projekcie przeczytasz w naszym artykule:
https://wrpo.wielkopolskie.pl/e-biuletyn/2018/8/na-ratunek-najmlodszym.html
O funduszach przy kawie
Nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE”, to doskonała okazja, aby przybliżyć efekty wdrażania unijnych projektów, w nieco mniej oficjalnej formie. Do rozmowy zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich nominowanych projektów. Na nasze pytania odpowiada Maria Witak, Prezeska Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową.
Nasz projekt jest wyjątkowy, bo…
obejmuje holistycznie wsparciem pozamedycznym dzieci, których dotknęła choroba nowotworowa oraz ich bliskich. Działania pozwoliły otoczyć kompleksowo opieką dzieci i ich rodziny w tym trudnym dla nich okresie.
Największym wyzwaniem przy realizacji projektu było…
prowadzenie projektu w czasach pandemii, gdzie wszystko było wielką niewiadomą i trzeba było przeorganizować niektóre formy wsparcia w formułę online. Dodatkowym wyzwaniem było zachęcenie do skorzystania z oferowanej pomocy środowiska medycznego mocno obciążonego pracą w czasie pandemii.
Radością przy realizacji projektu było…
realne wsparcie dzieci i młodzieży z chorobą nowotworową oraz docenienie tego przez rodziców i opiekunów.
Nasz największy unijny sukces to…
zrealizowanie wszystkich założeń projektu mimo pandemii COVID-19 i innych różnych przeciwności.
Wejście Polski do Unii Europejskiej było dla nas…
otwarciem nowych możliwości współpracy, zdobywania funduszy na projekty oraz wymiany doświadczeń z innymi fundacjami i organizacjami działającymi na rzecz zdrowia dzieci.
Unia Europejska to dla nas…
dostęp do nowoczesnych rozwiązań medycznych, leków oraz standardów opieki, co pozwoliło nam jeszcze skuteczniej wspierać naszych podopiecznych.
Po unijne środki warto sięgać…
ponieważ pomagają rozwijać się niezależnie od obszaru wsparcia. Gdyby nie Fundusze Europejskie nasze działania byłyby realizowane w znacznie mniejszym zakresie. Dzięki tym środkom działamy skuteczniej szczególnie w obszarze edukacyjnym i społecznym.
Ulubione unijne słowa to…
wspólnota.
Nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE”…
ogromne wyróżnienie i docenienie naszej wieloletniej pracy na rzecz dziecięcych pacjentów z chorobą nowotworową.