„Łączy nas… społeczna misja”

Fundacja im. Królowej Polski Św. Jadwigi

Projekt: Przystanek WTZ. Nominacja za wrażliwość społeczną i kompleksowe wsparcie na rynku pracy osób z niepełnosprawnościami.

Wykluczenie społeczne jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem, niosącym za sobą szereg negatywnych konsekwencji. Aby mu zapobiegać, podejmowanych jest wiele działań, mających na celu możliwie najszersze wspieranie grup nim zagrożonych, w tym m.in. osób z niepełnosprawnościami. W Wielkopolsce, prym w tym zakresie wiedzie Fundacja im. Królowej Polski Św. Jadwigi. Fundusze Unijne pozwoliły na realizację projektu, w którym uczestnicy, oprócz ważnego wsparcia psychologicznego i doradczego, odbywali również kursy zawodowe, które dały im szansę na znalezienie zatrudnienia. Odbyły się szkolenia m.in. dla pomocnika kucharza, pakowacza, pracownika pralni czy montera. Zwieńczeniem przedsięwzięcia był zaś staż w prowadzonym przez Fundację Zakładzie Aktywizacji Zawodowej.

 

Jeżeli nie jest Ci obojętny los innych i doceniasz pomoc oferowaną osobom z niepełnosprawnościami, swój głos oddaj na projekt Fundacji im. Królowej Polski Św. Jadwigi.

 

Więcej o nominowanym projekcie przeczytasz w naszym artykule: Przystanek: nadzieja

 

www.jadwiga.org

O funduszach przy kawie

Nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE”, to doskonała okazja, aby przybliżyć efekty wdrażania unijnych projektów, w nieco mniej oficjalnej formie. Do rozmowy zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich nominowanych projektów. Na nasze pytania odpowiedziała Joanna Żołądkowska, koordynator projektu „Przystanek WTZ”.

Nasz projekt jest wyjątkowy bo…

pozostawia po sobie nowe, trwałe miejsce pracy, jakiego wcześniej nie było w aglomeracji poznańskiej, ani w samym Poznaniu – Zakład Aktywności Zawodowej.

Największym wyzwaniem przy realizacji projektu było…

przygotowanie do pracy kilkudziesięciu osób z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności.

Radością przy realizacji projektu było to…

obserwowanie dobrych zmian, jakie dzieją się w życiu uczestników, dzięki oferowaniu im miejsc pracy dostosowanych do ich możliwości.

Największą zmianą w życiu naszego zespołu była…

podjęcie często pierwszej pracy i doświadczenie radości jaką daje wyjście z domu, zarabianie pieniędzy i samodzielność.

Nasze kolejne przedsięwzięcia to…

rozwijanie Zakładu Aktywności Zawodowej prowadzonego przez Fundację im. Królowej Polski św. Jadwigi o kolejne lokalizacje.

Unia Europejska to dla nas…

wspólnota, która dzięki wspólnym siłom i środkom zmienia życie ludzi na lepsze.

Bycie Europejczykiem oznacza…

chłonięcie kultury całej Europy, duma z tego, że mieszkamy w regionie nad Wartą oraz korzystanie z szans, jakich nie zapewni nam Polska w pojedynkę.

Ulubione unijne słowa to…

inkluzja.

Nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE” to…

wielkie wyróżnienie, a jednocześnie potwierdzenie dobrze obranego kierunku i docenienie wcześniejszych naszych wysiłków w pracy organicznej na rzecz Wielkopolan.