„Łączy nas… architektura i kultura”

Gmina Krotoszyn

Projekt: Przystosowanie Alei Powstańców Wlkp. w Krotoszynie, budynku kina Przedwiośnie oraz krotoszyńskiego Błonia do realizacji celów Lokalnego Programu Rewitalizacji. Nominacja za konsekwentną i efektywną rewitalizację miejskiej przestrzeni przyjaznej mieszkańcom.

Udana rewitalizacja zawsze powinna uwzględniać potrzeby mieszańców. Tak właśnie było w Krotoszynie, gdzie dzięki finansowej pomocy z instrumentu JESSICA, powstały nowoczesne przestrzenie miejskie poprawiające jakość życia.

Najbardziej spektakularne zmiany zaszły przy krotoszyńskim Błoniu wokół Jeziora Odrzykowskiego. W ramach prac powstał nowy stadion lekkoatletyczny, boiska do koszykówki i siatkówki plażowej, skate park z oświetleniem, tor rowerowy do jazdy ekstremalnej, siłownia zewnętrzna, plac zabaw, a nawet pole namiotowe ze stanowiskami dla camperów. Równie ważna była modernizacja Alei Powstańców Wielkopolskich – reprezentacyjnej ulicy miasta, a także budynku kina „Przedwiośnie”, które dziś jest miejscem spotkań mieszkańców.

 

Krotoszyńska rewitalizacja zdobyła tytuł „Obiektu XXV-lecia” w ramach 26. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku. Teraz czas na Ciebie – jeśli uważasz, że ta rewitalizacja zasługuje na wygraną w naszym plebiscycie, głosuj już teraz.

 

Więcej o nominowanym projekcie przeczytasz w naszym artykule: Rewitalizacja z JESSICĄ

krotoszyn.pl

O funduszach przy kawie

Nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE”, to doskonała okazja, aby przybliżyć efekty wdrażania unijnych projektów, w nieco mniej oficjalnej formie. Do rozmowy zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich nominowanych projektów. Na nasze pytania odpowiedział Franciszek Marszałek, Burmistrz Krotoszyna.
Nasz projekt jest wyjątkowy bo…

przywróciliśmy dawny blask jednej z najważniejszych reprezentatywnych ulic Krotoszyna – al. Powstańców Wlkp. W doskonałe i nowoczesne miejsce zarówno do oglądania filmowych premier, ale także wzajemnej integracji zmieniło się kino „Przedwiośnie”. Przysłowiową perłą w koronie jest jednak nasze Błonie, które za sprawą całkowitej przebudowy stały się pełną atrakcji bazą rekreacyjno-wypoczynkową. W jej skład wchodzą m.in. cieszące wielką popularnością boiska sportowe, skatepark oraz pumptrack. To także zlokalizowana przy nowo wybudowanym miejskim stadionie lekkoatletycznym baza noclegowa składająca się z pola namiotowego i miejsc dla kamperów.

Największym wyzwaniem przy realizacji projektu było…

dostosowanie prac do harmonogramu w obliczu pandemii koronawirusa. Dzięki zaangażowaniu wielu osób także i ten cel udało nam się zrealizować.

Radością przy realizacji projektu było to…

doglądanie postępu prac, któremu towarzyszyli również nasi Mieszkańcy, żywo zainteresowani historycznymi zmianami w ich najbliższym otoczeniu.

Największą zmianą w życiu naszego zespołu była…

zwiększenie możliwości wszelkiego rodzaju aktywności dla osób w każdym wieku wraz z jednoczesną poprawą wizerunkową oraz architektoniczną wszystkich miejsc i obiektów podlegających rewitalizacji.

Nasze kolejne przedsięwzięcia to…

dalsza rewitalizacja i rozbudowa ważnych z punktu widzenia wszystkich Mieszkańców miejsc i obiektów, takich jak Dzienny Dom Senior +, krotoszyńska Promenada oraz budowa tężni solankowej na Błoniu.

Unia Europejska to dla nas…

dająca ogromne gwarancje, możliwości i szanse na wielu płaszczyznach wspólnota.

Bycie Europejczykiem oznacza…

otwartość i nowoczesność w działaniu przy jednoczesnym szacunku dla historii i tradycji.

Ulubione unijne słowa to…

„Oda do radości” i wynikające z nich przesłanie.

Nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE” to…

niewątpliwie wielki zaszczyt, ale także kolejne utwierdzenie w przekonaniu o słuszności naszego wyboru i nastawienia na rozwój zarówno naszej lokalnej, jak również europejskiej wspólnoty.