„Łączy nas… innowacyjny biznes”

Inwebit Sp. z o.o.

Projekt: „Smart security platform – system podnoszący bezpieczeństwo przestrzeni publicznej”.
Nominacja za innowacyjną działalność w zakresie bezpieczeństwa przestrzeni publicznej.

Poznańska firma Inwebit Sp. z o.o., specjalizująca się w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych, stworzyła przy unijnym wsparciu nowatorską technologię pozwalającą na automatyczne, szybkie wykrywanie niebezpiecznych zdarzeń w mieście. Jak zaznacza Mariusz Paszkiewicz, Prezes z firmy Inwebit Sp. z o.o., innowacyjność przedsięwzięcia polega na połączeniu systemu zarządzania oświetleniem miejskim z zaawansowanymi rozwiązaniami automatycznej detekcji (wykrywania sygnałów) niebezpiecznych zdarzeń na bazie analizy obrazu, dźwięku oraz odczytów z czujników, z wykorzystaniem sieci neuronowych.

 

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, system może wykryć np. nocne zgromadzenie osób w obszarze, w którym często mają miejsce akty wandalizmu lub przemocy, a także bójki czy obecność osoby poszukiwanej.

 

Rozwiązanie Smart Security Platform przyczyniło się do uzyskania przez firmę lauru Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 oraz reprezentowało Wielkopolskę w ramach międzynarodowego konkursu RegioStars Awards. Teraz ma szansę na kolejny sukces!

 

Zagłosuj na projekt, który poprawia bezpieczeństwo przestrzeni publicznej wokół nas.

 

Więcej o nominowanym projekcie przeczytasz w naszym artykule „Innowacyjność, stan umysłu”.

 

inwebit.pl

O funduszach przy kawie

18 lat obecności Polski w Unii Europejskiej i nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE”, to doskonała okazja, aby przybliżyć efekty wdrażania unijnych projektów, w nieco mniej oficjalnej formie. Do rozmowy, nieco mniej oficjalnej, zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich nominowanych projektów. Na nasze pytania odpowiedział Mariusz Paszkiewicz, prezes zarządu firmy Inwebit Sp. z o.o.
Nasz projekt jest wyjątkowy bo…

opracowana w nim technologia pozwala na automatyczne, szybkie wykrywanie niebezpiecznych zdarzeń (jak np. bójka, upadek z powodu omdlenia czy wybuch) i jeszcze szybsze podejmowanie działań, w tym również wykorzystanie sterowania oświetleniem miejskim.

Największym wyzwaniem przy realizacji projektu było…

sprawienie, aby lampa miejska identyfikowała zdarzenia tak jak to widzi człowiek i co więcej, aby się z tym zdarzeniem dzieliła z innymi lampami.

Radością przy realizacji projektu było to…

obserwowanie, jak projekt przechodzi z fazy niemowlęcej w produkt zapewniający bezpieczeństwo i wspomagający pracę służb porządkowych.

Największą zmianą w życiu naszego zespołu była…

ulepszenie bezpieczeństwa publicznego poprzez stworzenie Inteligentnej lampy. Dzięki kamerom i czujnikom dźwięku oraz gazu system jest w stanie wykrywać bójki, omdlenia, wybuchy i wystrzały, a także wszystkie gazy. Rozbudowany system rozpoznawania twarzy oraz możliwość komunikowania się lamp między sobą sprawia, że system ma nieocenione możliwości w ściganiu choćby terroryzmu, czy odnajdywaniu osób poszukiwanych.

Nasze kolejne przedsięwzięcia to…

„Pełny pionowo zintegrowany łańcuch technologiczny dla pionowej elektroniki GaN-on-GaN: od podłoża GaN do Inteligentnego Banku Energii” realizowany w ramach Strategicznego Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych „Nowoczesne technologie materiałowe” –TECHMATSTRATEG. Drugim projektem, nad którym pracujemy jest „Robotyzacja procesu zwiększania jakości materiału siewnego konopi włóknistej” w ramach Poddziałania 1.1.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.

Unia Europejska to dla nas…

niezbędny element gospodarki i społeczeństwa. Dzięki jej wsparciu możemy zrealizować badania, których skala przekracza bieżące możliwości inwestycyjne przedsiębiorstwa.

Bycie Europejczykiem oznacza…

wspieranie pokoju, dobrobytu i wartości europejskich na całym kontynencie.

Ulubione unijne słowa to…

przynależność, tożsamość.

Nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE” to…

ogromne wyróżnienie, które stanowi bardzo ważne ogniwo dla rozwoju naszej firmy, dlatego cieszymy się, że to co robimy jest zauważane.