Oficjalnie wyniki plebiscytu, sprawdź kto wygrał

Dwadzieścia projektów, cztery kategorie i tysiące oddanych głosów. Decyzją internautów w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE” zwyciężyły dwa projekty z Piły (rewitalizacja terenów nadrzecznych rzeki Gwdy i budowa hospicjum), a także nowoczesne placówki edukacyjne w Grzymysławicach (powiat wrzesiński) i Opatówku (powiat kaliski).

Głosowanie na najlepsze unijne projekty zrealizowane przy wsparciu Funduszy Europejskich trwało dwa tygodnie. O zwycięstwo walczyło 20 projektów w czterech kategoriach: „Łączy nas… innowacyjny biznes”, „Łączy nas… architektura i kultura”, „Łączy nas… dobry klimat” oraz „Łączy nas… społeczna misja”.

 

– Dziękujemy internautom za zaangażowanie i oddane głosy, a naszym nominowanym beneficjentom za aktywne włączenie się w promocję wydarzenia i zachęcanie do głosowania – mówią organizatorzy z UMWW.

 

Po wakacjach uczestnicy plebiscytu spotkają się podczas eventu „Jak wiele na łączy”. Tradycyjnie odbędą się panele dyskusyjne i ceremonia wręczenia statuetek. Przedstawiciele realizatorów nominowanych projektów porozmawiają o unijnych przedsięwzięciach oraz wyzwaniach związanych z nową perspektywą finansową. Wydarzenie będzie transmitowane online (kanał You Tube Fundusze Europejskie dla Wielkopolski).

 

Organizatorem plebiscytu był Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu we współpracy z redakcją magazynu „Nasz Region”.