„Łączy nas… innowacyjny biznes”

Pikralida sp. z o.o.

Projekt: Utworzenie laboratorium B+R leków supergenerycznych. Nominacja za rozwój nowoczesnych formulacji leków z wykorzystaniem zaawansowanych technologii.

Innowacje mają realny wpływ na życie każego z nas i, mówiąc wprost, zmieniają świat. W tym świecie świetnie odnajduje się firma Pikralida – przedsiębiorstwo działające w branży faramceutycznej. Dzięki pracy doświadczonej załogi powstają nowoczesne formulacje leków. Jednym z ich największych sukcesów jest stworzenie zaawansowanego technologicznie laboratorium, które umożliwia opracowywanie leków opartych o technologię ekstruzji na gorąco. To nowoczesna metoda wytwarzania leków, pozwalająca na zwiększenie ich biodostępności. Rozwiązanie sprawia, że pacjent może przyjmować dany lek rzadziej lub w mniejszych dawkach. Dzięki unijnej dotacji, firma wyposażyła swoje laboratorium w najnowocześniejszy sprzęt.

 

Każdy z nas ceni sobie własne zdrowie. Jeżeli ciekawią cię postępy w medycynie, powinieneś oddac swój głos na projekt firmy Pikralida.

 

Więcej o nominowanym projekcie przeczytasz w naszym artykule: Biznes przyszłości

pikralida.eu

O funduszach przy kawie

Nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE”, to doskonała okazja, aby przybliżyć efekty wdrażania unijnych projektów, w nieco mniej oficjalnej formie. Do rozmowy zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich nominowanych projektów. Na nasze pytania odpowiedziała Joanna Lipner, dyrektor zarządzający Pikralida sp. z o.o.

Nasz projekt jest wyjątkowy bo…

pozwolił nam na stworzenie i wyposażenie laboratorium B+R w nowoczesną aparaturę naukowo-badawczą oraz stworzenie nowych miejsc pracy. Poznaliśmy nową technologię i zdobyliśmy cenne doświadczenie, które pozwala nam budować przewagę konkurencyjną.

Największym wyzwaniem przy realizacji projektu było…

zapoznanie się z wymogami stawianymi przez Instytucję Pośredniczącą przy rozliczaniu ponoszonych wydatków oraz długie okresy oczekiwania na wypłatę środków.

Radością przy realizacji projektu była…

obserwowanie zaangażowania całego zespołu w realizację projektu, poznawanie nowej technologii i rozwiązywanie pojawiających się problemów.

Największą zmianą w życiu uczestników/mieszkańców/naszego zespołu był…

to, że zaczęliśmy wspólnie pracować. Zaprosiliśmy do współpracy wyjątkowych specjalistów, których wiedza i doświadczenie idą w parze z odwagą w podejmowaniu nowych wyzwań i poszukiwaniu przełomowych rozwiązań.

Nasze kolejne przedsięwzięcia to…

rozwoju innowacyjnych leków. Naszym marzeniem jest odkrywanie i rozwój nowych leków na choroby, dla których nie opracowano jeszcze skutecznych terapii.

Unia Europejska to dla nas…

wspólny rynek, swoboda wyboru miejsca zamieszkania, pracy i podróży, a także poczucie wspólnoty i bezpieczeństwa.

Bycie Europejczykiem oznacza…

bycie tolerancyjnym i otwartym, a także postęp, rozwój i współpracę. To umiejętność wprowadzania nowych rozwiązań we własnym otoczeniu.

Ulubione unijne słowa to…

wolność, równość, demokracja, praworządność i wspólnota.

Nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE” to…

sposób na pokazanie mieszkańcom Wielkopolski, jak dzięki otrzymanej dotacji tworzymy nowe miejsca pracy i realizujemy marzenia o stworzeniu nowoczesnego przedsiębiorstwa opracowującego nowoczesne leki.