plebiscyt-main-banner-1360-2

Łączą nas… badania i rozwój”

Collegium da Vinci

projekt: „Rozwój potencjału Collegium Da Vinci do świadczenia specjalistycznych usług skierowanych do przedsiębiorstw poprzez utworzenie infrastruktury w obszarze technologii kreacyjnych” (WRPO 2014-2020). Nominacja za stworzenie innowacyjnej infrastruktury i nowatorskie rozwiązania dla przedsiębiorstw działających w ramach technologii kreacyjnych.

Głosowanie została zakończone.
Serdecznie dziękujemy za oddane głosy.

Wyniki plebiscytu w kategorii – Łączą nas… badania i rozwój 2024

 

  • Collegium da Vinci
  • Port Lotniczy Poznań-Ławica
  • Powiat wrzesiński
  • Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technologii Drewna
  • Wielkopolskie Centrum Onkologii

Dzięki innowacjom możemy stawiać czoła wyzwaniom współczesności i poprawiać jakość naszego życia. W gronie topowych innowatorów Wielkopolski ważne miejsce zajmuje jedna z najstarszych w regionie niepublicznych uczelni – Collegium Da Vinci. Placówka znana jest z realizacji odważnych i wizjonerskich projektów.

 

Wśród imponujących osiągnięć Collegium Da Vinci wymienić należy stworzenie eNStudios – prawdziwego raju dla przedstawicieli branży kreatywnej. Do tego hubu produkcyjnego przyciągają m.in. uważnie zaprojektowane i wyposażone przestrzenie studyjne.

 

W studio motion capture, dzięki specjalnym kamerom pozwalającym śledzić ruch, można nagrywać animacje, projekty do świata gier czy filmować produkcje wirtualne. Studio foto pozwala uwolnić wyobraźnię, a imponujące studio dźwiękowe wspiera cały proces tworzenia.

 

eNStudios oferuje nie tylko zaawansowaną infrastrukturę i sprzęt, ale także specjalistyczne wsparcie. Przestrzenie biurowe zajęły firmy z branży gamingowej, technologii kreacyjnych i interaktywnych. Początkujący adepci odnajdują tutaj także staże kompetencyjne.

 

Jeśli jesteś ciekawa/wy świata i pasjonują Cię nowoczesne technologie, głosuj na projekt Collegium Da Vinci.

 

Więcej na temat nominowanego projektu przeczytasz w naszym artykule: https://wrpo.wielkopolskie.pl/e-biuletyn/2022/7/wirtualny-swiat-rzeczywisty-zysk.html

 

cdv.pl

O funduszach przy kawie

Nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE”, to doskonała okazja, aby przybliżyć efekty wdrażania unijnych projektów, w nieco mniej oficjalnej formie. Do rozmowy zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich nominowanych projektów. Na nasze pytania odpowiada dr inż. Robert J. Tomczak, Dyrektor Centrum Innowacji i Wdrożeń CDV, Dyrektor Techniczny eNStudios w Collegium da Vinci.
Rectangle 10
Nasz projekt jest wyjątkowy, bo…

od podstaw zakładał kompleksowość podejścia do branż kreatywnych. Objął koncepcyjnie nie tylko infrastrukturę, ale też zapewnił możliwość kooperacji zróżnicowanych profilowo i strukturalnie działalności sektorowych.

Największym wyzwaniem przy realizacji projektu było…

zrealizowanie na czas i z wymaganą jakością wszystkich założeń i celów w sytuacji dużych perturbacji rynkowych, w szczególności koordynacji importu specjalistycznego sprzętu i jego uruchomienia z zagranicznymi specjalistami.

Radością przy realizacji projektu było…

prowadzenie rozmów i snucie planów z przyszłymi beneficjentami projektu. Stały one u podstaw założeń strukturalnych i organizacyjnych tej unikalnej regionalnie koncepcji branżowego hubu kreacyjnego, dostarczającego infrastruktury i technologii dla łączenia branż i ludzi.

Nasz największy unijny sukces to…

skorzystanie z dobrodziejstw otwartego rynku, pozwalającego sięgać po zagraniczne zamówienia na realizacje interesujących produkcji kreacyjnych.

Wejście Polski do Unii Europejskiej było dla nas…

szansą na rozwój, przez zmniejszenie barier prawnych i otwarcie dostępu do wielu rynków, w tym bardzo istotnego dla nas sektora edukacji na poziomie akademickim.

Unia Europejska to dla nas…

szansa na nowych klientów i rozwój.

Po unijne środki warto sięgać…

ponieważ pozwalają wspierać lokalne pomysły, specjalistów i rynek w działaniu i rozwoju.

Ulubione unijne słowa to…

spójność i konkurencyjność.

Nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE”…

ciekawe wyróżnienie za ciężką pracę.