„Łączy nas… społeczna misja”

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Pleszewie

Projekt: „Aktywna integracja w domu św. Alberta – pokonać bezdomność!”. Nominacja za nadzieję i pomocną dłoń wyciągniętą wobec osób, które znalazły się za burtą życia społeczno-zawodowego.

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta pomaga bezdomnym, oferując im dach nad głową i szerokie wsparcie. Pleszewskie schronisko, dzięki unijnemu wsparciu, jest nie tylko noclegownią, ale też miejscem, gdzie można odzyskać utracone siły, zdrowie, umocnić wiarę w siebie i powoli uczyć się na nowo żyć. W trakcie trwania projektu na wsparcie liczyć mogło 40 osób. Doradca zawodowy pomagał podopiecznym napisać CV i wspierał w poszukiwaniu pracy, przygotowując ich do rozmowy kwalifikacyjnej. Bezdomni mogli liczyć również na pomoc psychologa i terapeuty uzależnień, a także skorzystać ze szkoleń zawodowych.

 

Dobrym duchem ośrodka jest Witold Ulatowski, prezes Koła Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta w Pleszewie, który dokłada starań, by jego podopieczni stanęli na nogi.

 

Doceń przedsięwzięcie, dzięki któremu wielu ciężko doświadczonych ludzi odzyskało utraconą już nadzieję. Twój głos się liczy.

 

Więcej o nominowanym projekcie przeczytasz w naszym artykule „Po zmroku. Świt”.

 

schronisko-pleszew.pl

O funduszach przy kawie

18 lat obecności Polski w Unii Europejskiej i nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE”, to doskonała okazja, aby przybliżyć efekty wdrażania unijnych projektów, w nieco mniej oficjalnej formie. Do rozmowy, nieco mniej oficjalnej, zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich nominowanych projektów. Na nasze pytania odpowiedział Witold Ulatowski, prezes Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta – Koło Pleszewskie.

Nasz projekt jest wyjątkowy bo…

był skierowany do 40 bezdomnych mężczyzn zamieszkujących schronisko im. św. Brata Alberta w Pleszewie. Celem projektu była reintegracja społeczno-zawodowa uczestników.

Największym wyzwaniem przy realizacji projektu było…

przekonanie osób bezdomnych do udziału w projekcie.

Radością przy realizacji projektu było to…

aktywny udział bezdomnych – w kursach zawodowych, stażach oraz poszukiwaniu pracy. Działania doprowadziły do usamodzielnienia się uczestników. Wielu znalazło własne mieszkania.

Największą zmianą w życiu naszego zespołu była…

zmiana podejścia do życia, udział w terapii uzależnień, spotkania z psychologiem, doradcą zawodowym.

Nasze kolejne przedsięwzięcia to…

Aktywna Integracja w domu św. Brata Alberta – pokonać bezdomność, edycja II. W projekcie weźmie udział 60 bezdomnych osób.

Unia Europejska to dla nas…

możliwość realizacji projektów skierowanych do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Bycie Europejczykiem oznacza…

lepsze życie, nowe możliwości w realizacji założonych planów.

Ulubione unijne słowa to…

dotacja na realizację projektów.

Nominacja w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE” to…

wyróżnienie dla naszej pracy i pokazanie dużych możliwości współpracy z osobami bezdomnymi.