Zwycięzcy drugiej edycji plebiscytu

Blisko 70 tysięcy głosów oddali mieszkańcy regionu w drugiej edycji plebiscytu „Łączy nas WIELkopolskiE” na najlepsze projekty zrealizowane w ramach dofinansowania unijnego z puli WRPO 2014-2020.

W głosowaniu doceniliście lokalnych liderów, społeczników, samorządowców i przedsiębiorców zaangażowanych w realizację projektów.

 

W kategorii „Łączy nas… innowacyjny biznes” zwyciężyło przedsiębiorstwo Ando Tech sp. z o.o., za swój projekt „Opracowanie prototypów maszyn rolniczych poprzez przeprowadzenie prac badawczo – rozwojowych i zgłoszenie do patentu innowacyjnych w skali świata produktów”.

 

W kategorii „Łączy nas… architektura i kultura” najwięcej głosów zdobyła Gmina Wieleń, za projekt „Rewitalizacja szansą rozwoju gminy Wieleń”.

 

W kategorii „Łączy nas… dobry klimat” ze zwycięstwa może cieszyć się Gmina Rokietnica,za projekt „Fabryka Ekologów – edukacyjne laboratorium w Szkole Podstawowej w Cerekwicy w ramach zadania pn. Budowa Szkoły Podstawowej w Cerekwicy”.

 

W ostatniej kategorii – „Łączy nas… społeczna misja” triumfowało Centrum Opieki Zdrowotnej Sanitatis Sp. z o.o., za działania zrealizowane w ramach projektu „Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Powiecie Obornickim”.

 

Gala „Jak wiele nas łączy” podsumowująca wydarzenie odbyła się 1 marca. Była to okazja do spotkań, wymiany doświadczeń i rozmów o wyzwaniach, przed którymi stoi region. Retransmisję z gali można obejrzeć tutaj.